Nelehké Cesty domů 2

Milovníci seriálů si ani náhodou nemohou stěžovat na jejich nedostatek. V podstatě celý pracovní týden nás televizní stanice zásobí ať nakoupenými či vlastními seriály. V podstatě si může vybrat každý. Velmi oblíbené jsou kriminální případy, něco té akce a poslední hojnou skupinu tvoří rodinné seriály. Do nich se řadí i Cesty domů, s nimiž se obrazovkách tv Prima můžeme setkávat již čtvrtým rokem. Za tuto dobu si prošli turbulentními změnami. Herecká sestava, jíž jsme byli dlouho zvyklí vídat, zamířila do zaslouženého důchodu a přenechala prostor novým hrdinů. S nimi přišla i menší změna směru. Již nehrají nejdůležitější roli nemocniční sály, nyní se do popředí dostávají chodby policejní služebny.

S místem děje nové postavy pojí několik starých známých z řad policie. Honza Mašek po tragické ztrátě svého kolegy dostává k ruce zelenáče Jaryna Kenigra. Jaryn je prozatím dost vyplašený a ani si není jistý, zda s něho jednou bude schopný policista. Přeci jenom hned na svém prvním zátahu ztratit služební zbraň není dvakrát profesionální. Jenže na druhou stranu tato chyba ho přivádí k Aleně. Tato dívka se pro něho stává osudnou láskou. A to po všech směrech. Ve chvíli, kdy si k sobě nacházejí cestu ani jeden z nich nemůže tušit, co vše společného budou mít. Oběma dvěma je diagnostikován zhoubný nádor, což paradoxně dává jejich lásce ten pořádný náboj. Jaryn by nikdy dřív neudělal něco nezákonného.

Za to teďkon si s oblibou pod dohledem Sváti Pecha dokazuje, že žije. Díky tomu má sílu se poprat se svou nemocí a zoufat v Alenino uzdravení. Její rakovina je v mnohem pokročilejším stádiu a vyhlídky nejsou nijak růžové. I tak je tou silnou, která svým optimismem dovádí Jaryna až k uzdravení. Sama však tolik štěstí nemá. Alenina smrt se na Jarynovi dost podepisuje a dlouho se bez smyslu života žene do každého nebezpečí v okolí. Jen zázrakem se mu tak daří dožít okamžiku, kdy se v jeho životě objevuje další osudová žena. Přehrát nové díly si samozřejmě stejně jako všechny od počátku odvysílané lze v archivu Prima Play.